Wydawca treści Wydawca treści

Zanocuj w lesie

Miło nam poinformować o przystąpieniu Nadleśnictwa Taczanów do programu "Zanocuj w lesie".

Do tego celu wyznaczyliśmy dwa obszary, jeden na terenie Leśnictwa Grodzisko, drugi na terenie Leśnictw Biskupice oraz Miłaszka.

 Wszystkich chętnych do obcowania z naturą na dziko zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz mapami obszarów.

Program "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Taczanów rusza od 1 maja 2021 r.

Mapa obszaru w Leśnictwie Grodzisko:

Mapa obszaru w leśnictwie Biskupice oraz Miłaszka:

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl (android) lub iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. regulaminem korzystania z obszaru.

2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem

4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce

5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

Kliknij w poniższą mapę, żeby sprawdzić gdzie aktualnie prowadzone są prace gospodarcze.

6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

Na wyznaczonych obszarach gospodarują koła łowieckie:

Obszar w leśnictwie Grodzisko – Koło łowieckie nr 46 Hubertus w Pleszewie.

Obszar w leśnictwach Biskupice i Miłaszka – Koło łowieckie nr 4 „Wielowieś” w Wielowsi.

7. na terenach objętych programem dozwolone jest używanie kuchenek gazowych. Zakaz używania kuchenek gazowych obowiązuje jedynie podczas trzeciego stopnia zagrożenia pożarowego. Informacje na temat obowiązującego stopnia zagrożenia pożarowego można uzyskać od koordynatora programu, lub w nadleśnictwie.

8.

Koordynatoren programu na terenie Nadleśnictwa Taczanów jest: 

Sławomir Krawiec

tel: 698 806 603

slawomir.krawiec@poznan.lasy.gov.pl

Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres bartosz.wojkiewicz@poznan.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu.

Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Nadleśnictwo Taczanów przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej i wyjść na przeciw oczekiwaniom wszystkich, którzy korzystaja z uroków lasu, turystycznie i rekreacyjnie. Dlatego Lasy Państwowe przygotowały specjalną anonimową ankietę, dzięki której zapoznamy się z Waszą opinią.

Zachęcamy do jej wypełnienia pod linkiem -> Ankieta