Lista aktualności Lista aktualności

Cztery Pory Roku w Dąbrowach Taczanówskich

Tegoroczny cykl czterech spotkań pod wspólna nazwą „Cztery Pory Roku w Dąbrowach Taczanówskich” dobiegł końca.

 

 

Nadleśnictwo Taczanów zorganizowało cztery spotkania w dąbrowach taczanowskich, które cieszyły się rosnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży okolicznych szkół i przedszkoli. Spotkania dobywały się na terenie leśnictwa Taczanów oraz Koryta. Z pewnością w nadchodzącym 2020 roku cykl spotkań pod tą samą nazwą zorganizowany będzie ponownie.

Podczas naszych spotkań dzieci dowiedziały się mnóstwa ciekawych informacji o lesie, jego mieszkańcach i o pracy leśnika. Dzieci nie tylko mogły posłuchać ciekawych pogadanek z ust leśników dotyczących rodzimych gatunków drzew, ale też same wcielić się w ich role. Uczestnicy spotkań już wiedzą jak mierzy się drewno w lesie, jak zachować się gdy pali się las, jak wyglądają i jakie dźwięki wydają mieszkańcy naszych lasów. Dzieci wiedzą też, że w lesie nie tylko pracują leśnicy, ale także pilarze. Na koniec spotkań czekał na wszystkich ciepły poczęstunek, a za okazaną wiedzę z zakresu wiedzy przyrodniczej dzieci mogły wygrać ciekawe nagrody.

Duży udział w naszych spotkaniach mieli również zaproszeni goście. Dziękujemy Straży Leśnej Nadleśnictwa Taczanów, za zaprezentowanie wozu patrolowo-gaśniczego. Dziękujemy Panu Patrykowi Ortellowi, który przyjechał do nas razem ze swoimi skrzydlatymi przyjaciółmi do których należy sowa śnieżna o imieniu Jadwiga oraz raróg stepowy o dumnym imieniu Hrabina Izabella. Dziękujemy również pilarzowi Panu Krzysztofowi Kałużnemu za zaprezentowanie dzieciom na czym polega jakże niebezpieczna praca pilarza. Dziękujemy również wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Taczanów, którzy dołożyli swoją mała cegiełkę do zorganizowania tych ciekawych wydarzeń.

Dziękujemy przede wszystkim dzieciom i ich opiekunom za wizytę w naszych lasach, gdyby nie Wy nasze spotkania nie miałyby sensu. Jednocześnie czekamy na naszych kolejnych uczestników w przyszłym roku, gwarantujemy, że kolejne spotkania będą równie ciekawe jak te dotychczasowe.

W sumie w naszych czterech spotkaniach wzięło udział prawie 500 dzieci oraz około 40 opiekunów, mamy nadzieję, że dzieci za każdym razem wracały do domów zadowolone, najedzone i zachęcone do odwiedzania lasu.